вторник, 16 июня 2015 г.

ЯК СОЛИТИ САЛО

ШПИК ЗАСОЛЕНИЙ.
Шпик найкраще знімати зі спи­ни й боків туші, де його товщина не менше 2,5 см. Шар сала розрізати на шматки 20 х 20 см. Солити шпик сухим способом, ретельно зі всіх боків натираючи сухою сіллю. Перед цим шматочки краще попередньо змочити в концентрованому розсолі.
Чистий дерев’яний ящик викласти зсередини чорним папе­ром, потім - цупким обгортковим папером і насипати шар со­лі завтовшки 1 см. Шпик акуратно й щільно (шкіркою вниз) ви­класти на шар солі, до того шар шпику, в тому числі и верхній, а також простір між шматочками й стінками ящика за­сипати сіллю. Зверху покладіть чистий білий папір, а потім чорний чи тканину, все накрити покришкою з гнітом і виставте на холод.
Тривалість зберігання засоленого шпику в холодному (до 10°С) місці без доступу світла — близько року.
Зважте на те. що шпік швидко пожовтіє, якщо його тримати на світлі.
ЯК СОЛИТИ САЛО (три варіанти)
1. Приготувати розсіл: в окріп дати стільки солі, щоб не то­нуло сире яйце (а це приблизно склянка солі на літр води). Розсіл остудити, покласти в нього нарізане шматками сало и виставити на холод на три дні. Потім дістати, покласти в окріп і варити ЗО хв. Дістати сало, остудити и натерти з усіх сторін аджикою із часником. Зберігати в холодильнику.
2 На літр води — склянку солі, закип’ятити, покласти в окріп сало й варити 10-15 хв. Залишити в розсолі на 12 годин. Потім дістати, протерти від застиглого жиру, змастити часни­ком із чорним меленим перцем, покласти під прес на 2-3 го­дини. а згодом — у холодильник (сало найкраще використову­вати з ребер, де воно з прошарками м’яса).
3. 1.5 л води і пригорщу цибулевого лушпиння кип ятити 5 хв.. додати 0,5 склянки солі. Сало нарізати шматочками, до­дати лавровий лист, перець горошком (5-10 шт.) і кипятити 30 хв Залишити до повного охолодження. Остудити. очистити від лушпиння, покласти на тарілку, натерти часником і поставити в холодильник.





Комментариев нет:

Отправить комментарий